Bij Autisme en adhd centrum ’t Zonneke zijn ze gespecialiseerd in behandeling en begeleiding van kinderen en volwassenen met autisme en/of ADHD die een IQ van 70 of hoger hebben. Behandeling en begeleiding zijn gericht op het begrijpen en beter leren omgaan met de stoornis. Daarnaast worden allerlei vaardigheden aangeleerd om zo goed mogelijk te leren functioneren in de maatschappij.
- Jeugd
Nadat een diagnose is gesteld volgt meestal een behandelings- of begeleidingstraject. Per cliënt wordt een behandelplan opgesteld. Daarin staat vermeld of behandeling of begeleiding wordt geadviseerd en/of dit individueel of in groepsverband zal plaatsvinden, bij de cliënt thuis of bij ’t Zonneke. Ook een combinatie is mogelijk.
Soms komt het voor dat een cliënt kampt met ernstige psychische problemen en thuis de spanning heel hoog oploopt. Dan kan intensieve gezinsbegeleiding worden aangeboden.
- Schooluitvallers
Omdat ieder kind recht heeft op passend onderwijs heeft Autisme en adhd centrum ’t Zonneke zich gespecialiseerd in diagnose, begeleiding en behandeling van schooluitvallers. ’t Zonneke behandelt en begeleidt niet alleen jongeren die al uitgevallen zijn, maar probeert ook schooluitval te voorkomen door vroegtijdige hulp te bieden op alle vlakken.
- Jong-Volwassenen <25
Jong - Volwassenen kunnen bij Autisme en adhd centrum ’t Zonneke op werkdagen terecht voor dagbesteding of individuele begeleiding. Net als bij de jeugd wordt er een plan opgesteld om een goede begeleiding te kunnen bieden.