Vincent van Gogh biedt geestelijke gezondheidszorg voor jongeren en volwassenen in Noord- en Midden-Limburg en delen van Brabant. Biedt een zorgprogramma autisme en ADHD.
Intensieve Zelfstandigheidstraining Autisme
Heb jij de diagnose autisme en/of ADHD/ADD, ben je 18 tot 35 jaar, normaal- of hoogbegaafd en wil je graag jouw zelfredzaamheid vergroten? Dan biedt de Intensieve Zelfstandigheidstraining Autisme mogelijkheden om je vaardigheden te oefenen op weg naar zelfstandig wonen of met hulp zo zelfstandig mogelijk wonen. De Intensieve Zelfstandigheidstraining Autisme vindt plaats in en rondom een woonhuis in Venray (Limburg).
Begeleid wonen in Venray
Samen met andere jongeren in de Intensieve Zelfstandigheidstraining Autisme woon je begeleid in een woonhuis aan de rand van het centrum van Venray. Er heerst een huiselijke sfeer in een therapeutisch leefklimaat. Iedereen heeft een eigen slaapkamer.
Tijdens de woontraining leer je alles wat je nodig hebt om zelfstandig te wonen. Thema’s die aan de orde kunnen komen, zijn:
- Omgang met ongewenste prikkels
- Sociale vaardigheden
- Dagindeling, daginvulling en structuur aanbrengen
- Het huishouden, waaronder boodschappen, wassen, schoonmaak, koken et cetera
- Je financiën zonder problemen regelen en een eigen administratie bijhouden
- Hulp bij studie, stage en of werk
- Vinden van een geschikte woonplek voor de toekomst
Ná de Intensieve Zelfstandigheidstraining Autisme
Afhankelijk van jouw vaardigheden en wensen stroom je door naar een eigen woning, begeleid of beschermd wonen, al dan niet binnen jouw regio van herkomst. Het kan ook zijn dat je doorstroomt naar een behandeling elders.